Ubytování v Norsku

Dovolená Norsko

V Norsku narazíte na v podstatě všechny druhy ubytovacích zařízení. Od kempů přes ubytovny až po luxusní pětihvězdičkové hotely.
Kempy jsou rozmístěny po celém území. Mají rozlehlou parkovací plochu a jsou standardně vybavené. V areálu kempu se nalézá sociální zařízení, WC, prádelna, sušárna, kuchyně, hřiště, ohniště či sauna. Některé kempy nabízejí přenocování v chatkách.

V Norsku jsou chatky rozdělovány do třech základních typů (luxus, turist a kemp). V prvním typu luxus se nalézají komfortně zařízené bungalovy a chaty, které mají nejen elektrické topení, ale také mini ledničku, elektrický větší vařič, WC, sprchový kout se studenou a teplou vodou, deky, polštáře. Některé luxusnější chaty mohou mít i krb, televizor, kuchyňku a další praktické vybavení. V druhém typu turist jsou v podstatě daleko skromnější a jednodušší dřevěné chaty, ve kterých se nalézá pouze menší vařič, elektrické topení a lednička. Ve třetím typu kemp je zavedená studená voda, je zde umístěn plotýnkový vařič, elektrické topení atd.

Horské chaty najdeme v horských lokalitách, mohou poskytovat řadu služeb anebo slouží jenom na přespání.

V národních parcích se můžete jako turista volně utábořit kdekoliv. Jedinou podmínkou je dodržování bezpečnostních zásad.

Turistické ubytovny neboli hostely leží v zajímavých turistických oblastech a místech. Disponují buďto čtyřlůžkovými anebo dvoulůžkovými pokoji.
Ve větších městech jsou provozovány rodinné a soukromé penziony. Na venkově fungují venkovské penziony a farmy.