Norská příroda, kultura a památky

Dovolená Norsko

Norsko se může pyšnit rozmanitou, překrásnou a nedotčenou krajinou plnou zelené vegetace. Je zde několik překrásných národních parků jako např. Jotunheimen, Hallingskarvet, Rondane, Dovre, Gutulia, Ånderdalen, Børgefjell, Dovrefjell, Femundsmarka, Folgefonna, Forollhogna, Junkerdal, Møysalen, Ovre Anarjohka, Ormtjernkampen, Ovre Dividal, Ovre Pasvik, Rago, Reisa, Skarvan Og Roltdalen či Stabbursdalen. Dále se zde rozprostírá náhorní plošina zvaná Hardangervidda.

Tato destinace přitahuje turisty nejen jedinečnou přírodní scenérií, ale také mnoha sportovními aktivitami, zajímavá je i pro rybářské nadšence. Můžete zde podnikat nejrůznější horské výšlapy a výlety po okolí, poznávat zdejší krajinu, faunu a flóru. Díky tomu turisté zažijí nezapomenutelné okamžiky a odnesou si odtud skvělé zážitky. Jsou tu ideální podmínky pro různé vodní sporty, zimní zábavné aktivity, ale také pro cykloturistiku, rybaření lososů a jiných sladkovodních ryb, rybolov, lovení zvěře, rafting. V Kristiansandu je vybudováno velké aquacentrum.

Norsko nabízí široké spektrum kulturního vyžití. Nejenom že jsou tu architektonické skvosty, ale pochází odtud celá řada slavných malířských, sochařských a literárních děl. Rozvíjí se zde hudební, divadelní a filmové tvorba.

V Norsku stojí za to navštívit kupříkladu město Bergen Hanzovní muzeum, Muzeum výtvarného umění, Muzeum rybolovu, pevnost Bergenhus, komplex hanzovních domů, Oslo Radhus, Akershus, Dóm, Nationalteatret, Universita, zámek, Národní galerii, Historické muzeum, Frognerův park, Trondheim Nidaroskatedralen, Arcibiskupský palác, Var Frue Kirke, pevnost Kristiansten, Lom Fossheim Steinsenter, Alesund mosty, památník Viléma II., Narvik Válečné muzeum, Tržní náměstí atd. Další zajímavé pamětihodnosti jsou rovněž ve městě Stavanger, Drammen, Baerum, Fredrikstad, Kristiansand.